Rodzaje mobbingu

Wiedząc już czym jest mobbing powinieneś też poznać jakie są jego rodzaje. Dzięki temu o wiele łatwiej go rozpoznasz i będziesz mógł sprawnie zareagować na mobbing w pracy.

Mobbing podzielić można na kilka typów, które poniżej pokrótce chcemy Ci przedstawić.

Taktyki mobbingu

Mobbing polegający na upokorzeniu – objawiać może się on chociażby nieuzasadnioną krytyką, jawnym niesławieniem poniżanej osoby, naśmiewaniem się z niej, żartowaniem z niej w nieodpowiedni sposób, obrażaniem jej nie tylko słownie, ale też chociażby poprzez gesty, krytykowanie jej prezencji.

Mobbing polegający na zastraszeniu – szykanowanie pracownika strasząc go możliwością zwolnienia w sytuacji, w której ten korzystał będzie z przerw w czasie pracy, groźby werbalne, przemoc fizyczna, wymuszanie pracy po godzinach i jednoczesne zastraszanie zwolnieniem w przypadku nie wykonania polecenia, używanie wulgaryzmów w miejscu pracy.

Jak widać mobbing podzielić można na dwie podstawowe grupy, warto jednak zauważyć, iż one dzielą się na mniejsze części mobbingu polegającego na poniżaniu, zastraszaniu, szykanowaniu, izolacji, utrudnianiu pracy. Mamy nadzieję, że teraz dobrze znasz już rodzaje mobbingu.

Zamieszczając komentarz zgadzasz się na jego publikację. Nie zobowiązujemy się na odpowiedź na Twoje zapytanie i gwarantujemy, że dane podane w polu "adres e-mail" nie będą nikomu udostępniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>